image1 image2 image3 image3

Muzeum Powstania Warszawskiego

W lipcu mieliśmy zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w pracach związanych z instalacją anteny R-7000 na Muzeum Powstania Warszawskiego. Praca w sumie nieskomplikowana, ale dość uciążliwa przy panujących w tamtym okresie temperaturach. Antena jest zaintalowana, a radiostacja "Błyskawica" już nadawała, korzystając z tej anteny.

 

W pracach antenowych wzięli udział członkowie klubów SP5ZCC (Norbert SP5HGB, Donata SP5HNK, Robert SP5XVY, Tomek SP5UAF, Marek SQ5BPM, Marek SP7DQR) i SP5KVW (Andrzej SP5XSD, Barbara SQ5BB) oraz nasi serdeczni przyjaciele Marek SQ2CFB, Roman US5WDX i Piotr SP5XOV. Od strony przygotowania stacji nad całością czuwał oczywiście Zygmunt SP5AYY. Dziękujemy Administracji Muzeum za niezwykle życzliwe traktowanie naszych dachowych prac.

 

W planie jest jeszcze zainstalowanie dipola na 80 metrów i mamy nadzieję, że na dobre rozpocznie prace Klub przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej tego niezwykłego i zmuszającego do refleksji miejsca, jakim jest Muzeum Powstania Warszawskiego: http://www.1944.pl/. Wszystkich zaś, którzy mają taką możliwość zachęcamy do osobistego odwiedzenia Muzeum.

2020  SP5ZCC   globbersthemes joomla templates